| Lemonaha a întrebat:

Am făcut operația gastric sleeve si am doar 1 luna. Daca am mâncat mâncăruri normale ca roșii sau parizer dar fara paine și alte chestii, de exemplu gătite in ulei dar foarte puțin și nu mereu, ce se întâmplă? Adică doar slăbesc mai greu sau sunt mai multe riscuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu stiam ca in prima luna trebuie sa bei numai lichide. Si apoi sa mananci orice in cantitati foarte mici gen jumatate de ou la o masa. Mai multe mese pe zi. Iar mancarea daca e putina trebuie sa fie cat mai nitritiva. Mi-e greu sa cred ca ai facut aceasta operatie fara o instruire temeinica cu un medic nutritionist

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asta trebuia sa ti-o spuna cel care te-a operat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intreaba pe cine ti-a facut