| Manu22222 a întrebat:

Buna Seara.

Imi poate reocomanda cineva o clinica de diabet buna pentru analize si tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am auzit inca de asemenea clinica, dar ti-as recomanda un medic diabetolog din orasul tau, care iti poate da analize si tratamnet adecvat cat si o lista cu mancarurile permise si cele neprmise.

In orice caz Diabetul de tip 2 este o boala metabolica care este complet reversibial, DACA slabesti si ajungi la greutatea normala si faci sport permanent.

Carbohidratii si zaharul fiind complet eliminate din hrana ta, fructele se mananca numai cu masura, 1 mar pe zi, ori 2 prune ori 1 piersica samd.
Consumul de alcool este redus drastic pana la eliminare.

| Manu22222 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc mult

Sunt din Timisoara dar ma pot deplasa si in alte orase