| andrei24074444 a întrebat:

Buna seara, imi puteti spune va rog ce simptome are fiecare boala cu transmitere sexuala? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cu ce boala te-ai infectat, ca sunt foarte multe boli cu simptome diferite.
Bolille provocate d einfectii virale nu au simptoame deloc in primele 3-6 luni, asa cum sunt HIV (SIDA), hepatita B si C, HPV-ul anumite tulpini, samd.
Bolile provocate de bacterii au in schimb chiar de la 3 zile de la infectare: bube pe penis, mancarimi, scurgeri de infectie din penis, roseata, usturimi pe penis sau la urinare samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Retine un singur lucru: foloseste INTOTDEAUNA PREZERVATIVUL la orice partida de sex ai intretine: oral, vaginal sau a n a l, ca sa nu iei nici o boala.

Oricum, mai ai cativa ani buni pana vei avea si tu sex, inca ai 15 anisori, deci esti in crestere si dezvoltare happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt vreo 10 boli. Le găsești în cărți și online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine sa nu ști!