| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, in ce cantitate de apa distilata este bine sa fie diluat moldaminul de 1200000 ui pentru a fi cat mai putin dureros? multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In cantitatea indicată de fabricantul medicamentului.

| danbnz a răspuns:

E dureros oricum, dar nu te tavalesti de durere.
Cu timpul te obisnuiesti.
Stiu din proprie experienta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu exista raspuns la intrebarea ta, indiferent cata apa pui, tot o sa te doara, chiar mai rau, ca iti injectezi mai mult lichid

iar in general, pe vremuri, cand un antibiotic injectabil durea prea tare, se amesteca cu un anti-durere cum ar fi algocalmin, insa injectia doare oricum, doar ca dupa aia se aplaneaza durerea