| anonim_4396 a întrebat:

De cand am menstruatie, si anume de la 11 ani, am scurgeri vaginale zilnice: alb/transparente, ca o mucoasa, fara miros sau alte simptome. Am 23 de ani, si inca le am. Deci nu e de la sex, avand in vedere ca le am de ani de zile, iar viata sexuala mi-am inceput-o abia de un an! (protejat mereu) care ar putea fi motivul/motivele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu imi raspunde, dar cred ca se declanseaza cand esti usor excitata. Sunt normale, chiar necesare iar faptul ca sunt abundente e semn de sanatate.

| Lola05 a răspuns:

Poate ca un mucus, mucoasa e altceva happy
Așa am și eu de când am intrat la pubertate și până azi. Sunt scurgeri vaginale complet normale, atâta timp cât nu te irită, mănâncă, deranjează, nu miros urât, nu ai de ce să-ți faci griji. Când mai mergi la un control ginecologic roagă-l pe dr. să-ți recolteze o lamă pentru analize. Ca să stai liniștită happy