| Effyyyy a întrebat:

Buna seara, ma tot sacaie raceala asta, daca iau putin aer, imediat incep sa stranut.si sa ma simt rau. dar cand sunt in casa nu e asa rau, cand ma scol... zici ca sun intr-alta lume..nas infundat.etc.Ce pastila/ceaiuri recomdati! Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| protos87 a răspuns:

E posibil sa fie ceva mai mult decat o banala raceala. Adreseaza-te medicului tau de familie pentru o parere autorizata. Nu lua pur si simplu ceva recomandat pe forum. Depinde ce varsta ai, daca esti insarcinata, daca ai mai luat anumite medicamente, ce alergii ai. Nu pot fi recomandate medicamente asa cum vad ca se fac aici, fara o consiliere prealabila.
Succes!

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Fa-ti niste analize sa vezi la ce ai alergie, dupa simptomele pe care le descrii cred ca toata chestia e pe fond alergic. Sanatate!

| 1Many a răspuns:

Lucrez in medicina, recomandat ar fi sa te vada un medic.
Insa poti acasa lua tratament de raceala si gripa :
Rp :
Nurofen raceala si gripa.
Coldrex raceala si gripa.