| andreeeeeeeea a întrebat:

Maine am o programare la dentist, si mi-a zis ca trebuie sa imi anestezieze jumatate din gura sau nu stiu sigur.Problema e ca eu sunt pe stop...happy Are ceva? ca mi-a zis cineva ca intai sa ii zic medicului!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Nu. Nu are nici o legatura. Absolut niciuna. Du-te linistita. Iar, jumatate de gura, nu se poate, doar local. Acolo unde-ti lucreaza. Pa!

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca iti va face extractie dentara, spune-i ca esti la menstruatie fiindca riscul de sangerare locala e foarte mare si se evita extractiile in aceasta perioada.

| InoKo a răspuns:

Nu are nici o legatura...Anestezia tio face la dinti. iar ciclul e legat de altceva.Eu mi-am plombat jumate de gura exact in perioada asta si nu a fost nimic...Succes pe miine.

| yumeee a răspuns:

Wtf, n-are nicio legătură.

| Anddrea a răspuns:

Pai spune-i medicului inainte, sa stie. Nu cred ca are vreo legatura dar e bine sa-i spui. Si bafta maine. :-s

| drstomatolog a răspuns:

Manoperele care implica sangerare AU legatura

| drstomatolog a răspuns:

Are legatura cu orice manopera ce implica sangerarea si imunitatea este scazuta in aceasta perioada. "du-te linistita" cu funda lui baru

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

"Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament."

Mai bine Consulti un Medic. Si nu este nici o rusine sa ii spui ca esti in perioada delicata a lunii.

| mara_3807 a răspuns:

Nu stay linistita nu are nicio problema si eu am fost la dentist si eram pe stop si nu mi s-a intamplat nimic,,,