| anonim_4396 a întrebat:

Miercuri am fost la medicul de familie pentru a-mi lua 3 zile concediu medical. Problema este ca eu inca nu ma simt bine, iar de saptamana viitoare va trebuie sa fiu din nou la munca, si as vrea sa fac o prelungire a concediului medical, insa documentul cu concediul medical ( acela de 3 zile ) i l-am dat fratelui sa il duca la fabrica unde lucrez. Daca voi avea nevoie de o prelungire de medical imi va trebui neaparat documentul inapoi, sau imi face medicul de familie altul in loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Trimite-l pe fratele tau sau mergi personal la medicul de familie, iti va face prelungire la concediul medical.
El are un exemplar a certificatului pe care l-a eliberat, deci nu are nevoie de primul, doar face mentiunea de prelungire.

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns (pentru Bula):

Bine, multumesc.