| Girly97 a întrebat:

Piciorusele mele sunt foarte reci in seara asta... Am pus doua perechi de ciorapi plus sosetute si tot imi este frig la picioare... In viata mea nu am intalnit asa ceva. Ce ma fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pui apa intr-un lighean, sa fie cit suporti de fierbinte, daca pui si ceva sare e si mai bine, si bagi picioarele acolo. Testeaza intii cu virful degetelor, ca sa nu te arzi, pentru ca miinile suporta o temperatura mai mare a apei decat picioarele, astfel ca poti avea surpriza ca la miini sa fie apa calda, dar la picioare sa te arzi cu ea.

Bula
| Bula a răspuns:

Probabil esti subtirica, anemica, cu lipsa de calciu, pentru ca mananci putin, sa nu te "ingrasi".
Daca nu bagi lemne pe foc, nu se face caldura.
La fel, daca nu mananci calorii suficiente, suporti consecintele (deocamdata doar dardai de frig, cand altii nu).

| Violleta2022 a răspuns:

Fa o baie calda!

| BuLaNNNeL a răspuns:

Eu umblu pe parchet in picioarele goale, tu stai cu 3 perechi rolling on the floor.

| Elena9328 a răspuns:

Pune te cu picioarele pe sobă. Îți va fi mai bine.