| BlackScribble a întrebat:

Hei.De ceva timp duc un stil de viata sanatos.Adia alimentatie sanatoasa si sport zilnic si, culmea.in loc sa mi se inbunatateasca sanatatea, ea scade.Imi tot apar vanatai si zgarieturi pe picioare fara motiv, ma lovesc mult mai usor si ranile imi trec greu.Alta chestie e ca eu eram de fel foarte calduroasa, iar acum mi-e frig in casa cu doua bluze pe mine la 23 de grade si nu exagerez.Am mainile si picioarele reci mereu,chiar si cand mi-e cald si transpir. Daca iau vitamine mi-e frica sa nu ma ingras.Ce as putea face? Si, cre credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca asta e sanatos, mai bine lasa-te de el.Revin-o la un stil de viata mai obisnuit. Daca vezi ca nu ti-e bine.

| ZvT a răspuns:

Apai da-ne detalii despre stilul asta sanatos, poate nu e chiar asa sanatos.

| RAY a răspuns:

De acord cu tine, eu inainte nu mancam fructe aveam calciu, de un an consum supriza am lipsa de calciu concluzia astea is vrajeli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intelegi prin stil de viata sanatos?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tr-ar putea ajuta clipul acesta sa intelegi mai multe:

https://www.youtube.com/watch?v=nAu_TxmvCEg

| BlackScribble explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea mea era ce as putea sa am si cum sa scap de problema.

| Celcareajuta a răspuns (pentru BlackScribble):

Ai putea sa ai o forma usoara de anemie happy baga vitamine!

| Celcareajuta a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa! Vitaminele sunt indicate! Vitaminele produc pofta de mancare, daca "te satisfaci" cu legume, fructe care nu ingrasa (nu exotice, bananele, struguri etc) e perfect, dar majoritatea oamenilor (ca si atunci cand se lasa de fumat) se indoapa cu prostii si normal ca iau in greutate!

| BlackScribble explică:

Prin stil de viata sanatos vreau sa zic ca mananc de toate in afara de prajeli, carne grasa, dulciuri doar ocazional.Nu mai beau decat apa si ceai.In fiecare zi incerc sa mananc si lactate, si fructe, si legume si carne.Mananc cam tot ce ii e necesar corpului in cantitati normale, zic eu.

| Reea6 a răspuns:

Mainile reci in permanenta reprezinta o proasta circulatie a sangelui, ...fiecare persoana are gradele ei de sensibilitate. unii cad de la etajul 5 si nu au nimic iar altii sar o balta si isi rup picioarele fiecare este diferit, daca tu chiar ai un stil de viata sanatos ( mancat sanatos fara infometari fara abuzuri, hidratare 2-2.5 l apa, fara alcool, fumat si etc) este ok dar ar trebui sa mergi la doctor in legatura cu circulatia sanguina proasta. Mult Succes!