| AnaQ a întrebat:

Bună seara!
Puteți sa îmi spuneți va rog frumos, ce medic se ocupa cu paraziții intestinali? Poate ca pare o întrebare hazlie, dar nu prea este.

Vă rog să îmi răspundeți serios.

Dau fundă celui mai rapid răspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

De ce nu te duci la medicul de familie? Oameni buni, voi ati uitat complet ca exista medici de familie? Toata lumea vrea sa se duca direct la specialist si nu e ok deloc. Du-te la medicul de familie si o sa-ti zica el sau ea ce sa faci pe mai departe, altfel nu rezolvi nimic.

| SharpEagle a răspuns:

Gastroenterolog.

| SharpEagle a răspuns:

PS: se ocupa cu eliminarea lor, ca sa n-avem discutii.