| Mihaelaa98 a întrebat:

Buna seara, saptamana viitoare voi merge la camping 3 zile cu niste prieteni, problema este ca in acea perioada voi avea menstruatia. Credeti ca este ok? Cum as putea sa ma ingrijesc ca sa nu ma infectez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa stai acasa, daca esti pe ciclu, campingul si mersul la: piscina, strand, la mare sau pe munte, sunt ruinate cand esti pe stop.
In camping nu ai cum sa te speli si nici sa fii prea precauta, in plus, nu poti sta toata ziua in cort.
Mai bine convinge-i sa mai amanati 1 saptamana, sau nu te duce.

| PsyhoChild a răspuns:

Absorbante.Asigurate ca le vei avea si in buzunar. Daca mergi la camping vei fi in natura deci nu cred ca vei avea mari sanse de infectare.Pana la urma nu o sa te joci cu dansa prin tarana.Totusi nu e prea bine ce ai planificat tu.Va trebuii sa te speli in acea zona macar de doua ori pe zi.Sa folosesti absorbante de noapte...

| MoralSystem a răspuns:

Stai linistita, o sa fie totul ok. Am trecut si eu printr-o situatie similara. Nu aveam unde sa fac dus, dar am folosit mai multe pachete de servetele intime. Eu asa m-am mentinut. Bafta!