| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. Sunt baiat, am 18 ani si 1, 67m. As vrea sa stiu daca voi mai creste. "În medie, un băiat de 16 ani a atins 98% din înălţimea pe care o va avea ca adult. " Dar tin să menționez ca pana acum m-am dezvoltat putin mai greu, adica de abia dacă mi-a iesit parul facial. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cu putin noroc mai poti creste 1-2 cm.

| kristims a răspuns:

Un raspuns corect vei obtine de la un medic endocrinolog. Iti va face niste masuratori si va putea sa-ti dea informatia 100% corecta. Ceea ce spui tu este informatie statistica.