| JohnBmR a întrebat:

Buna seara!
Sunt fumator de aproximativ 2 ani de zile, doresc sa trec la un Iqos 2.4.
Sunt atras deoarece nu lasa miros, nu produc gudron si scrumul lipseste.
Am imprumutat un dispozitiv de la un prieten si mi se pare ok la gust si ma pot obisnui.
Merita sa fac aceasta alegere?
Din ce am citit iqos este mai putin nociv fata de tigaretele clasice.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sa crezi tu că nu lasă miros! Eu unul nu-l suport deloc.

| Mirel4412 a răspuns:

Poti sa treci la iqos, dar parerea mea e ca sunt aproape la fel de nocive ca tigarile. Doar ca sunt ele ambalate intr-un apart cu o culoare frumoasa nu inseamna nimic. Ce fumezi din el tot tigari sunt. Daca vrei sa faci o diferenta, i-ati disposable vape cu nicotina sau fara si vezi daca iti place, dupa treci la vape.

| literallythesamebruh a răspuns:

Iqos merită încercat. Orice este mai puțin periculos decât țigările obișnuite este bun.

| Mopmop a răspuns:

Ideal ar fi sa nu fumezi deloc.
Nu dau sfaturi de genul asta pentru ca fumez de 22 ani insa din ce ma gandesc eu zic asa: cred ca vapori de apa direct in plamani nu suna asa bine.

| Catalin77945 a răspuns:

Ai putea sa incerci si vape-uri si sa iei arome fara nicotina ca sunt bune si sunt mai putin nocive(bine si cu nicotina poti sa iei ca tot sunt mai putin nocive decat iqos dar ai prins ideea), dar daca e doar intre iqos si tigari, iqos e varianta mai buna pentru ca e si mai putin nociva dar costa si mai putin, asta si nu lasa mirosu ala insuportabil.