| KCătălinn a întrebat:

Bună Seara! Sunt un băiat de 18 ani și am o problemă destul de mare cu tremuratul. Tremur mai mereu și nu știu de ce, dacă încerc să tin mâna dreaptă imediată începe să tremure, aceeași problemă o am și când scriu sau fac altceva. Singura dată când nu îmi tremură mâna este atunci când o țin relaxată, țin să precizez că problema asta o am de câțiva ani.
Posibil să fie din cauză că atunci când eram mai mic beam cafea sau energizante sau sucuri, nu prea mâncăm și băgăm la dulciuri în mine fără limită.
Nici cu somnul nu mă împăcăm prea bine, stăteam treaz până dimineața și mâncăm cam de două ori pe zi că nu prea aveam poftă de mâncare.
În plus sunt și foarte slab.
Vreau și eu un sfat sau să îmi spuneți cum să rezolv problema pentru că imediat după Paște mă pregătesc să dau de permis.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lipsa de vitamine. c, d3, b6 etc ia vitamine nu mai bea energizante cafea just water

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la anxietate sau E o problema neurologica gen tremur esențial
Mergi la un neurolog