| Marialy a întrebat:

Buna seara TPU! Am nevoie de ajutorul vostru deoarece acum o luna la coada ochiului m-am iritat foarte putin si ma durea cand clipesc si peste 2 zile ochiul mi s-a umflat. Mama a zis ca m-a tras curentul si mi-am inmuiat dischete demachiante in ceai de musetel si ochiul mi-a trecut. Acum mi s-a iritat coada ochilui stang. Mama mi-a facut ceai de musetel ca sa nu mi se mai umfle ochiul. Ea m-a intrebat daca cineva din clasa are cojunctivita si eu i-am zis ca nimeni nu are. Credeti ca m-a tras din nou curentul sau sa fie ceva mai grav? Va multumesc foarte mult si noapte buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Furnicutza a răspuns:

E curent sau poate ti-au lacrimat ochii si din cauza sarii s-au iritat.Pentru conjunctivita ar trebui sa iti fie si pleoapa rosie. Daca nu iti trece, mergi la medic. Daca nu iti tratezi conjunctivita din timp si corect, risti sa faci chist in ploape.La fel am facut si eu si a trebuit sa ma operez.Bafta.

| Marialy explică:

Astazi de dimineata am vazut ca iritatia mi-a trecut. Cred ca m-a ajutat acel ceai de musetel. Va multumesc foarte mult si toti o sa primiti cate un vot:* pacat ca nu exista mai multe fundite laughing

| sonya30 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa ceva! Nu te ingrijora nu e nimic grav!

| Neagu_Ciprian_1979 a răspuns:

Buna marialy este foarte probabil ca sa iti fi intrat ceva in ochi iar tu nu ai dat seama iar cind ai frecat ochiul sa fi provocat rana si e normal sa umfle sfatul meu este consulta urgent un oftalmolog pina nu-i prea tirziu