| Amaliaalexandrima a întrebat:

Buna seara TPU! Am o întrebare. Am avut ciclu regulat pana acum tot la 30-31 de zile. De obicei ma tine 3 zile. Este posibil sa se schimbe brusc data ciclului menstrual? De exemplu ultima data a început luna aceasta in 4 dimineața și s-a terminat în 6 seara. Iar acum în dat de 21 decembrie am avut parte de sângerare ca si la o menstruație. Oare de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Adelina4679 a răspuns:

DA este normal sa se schimbe data menstruatiei din diferite motive : dezechilibre homonale, stres emotional, efort fizic crescut.
Ai nevoie sa vezi un medic cand : aveti menstruații mai des decat la fiecare 21 zile sau mai rar decat la fiecare 35 zile, menstruatia dureaza mai mult de 7 zile, sangerarile sunt brusc foarte abundente.