| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, TPU! Am să trec direct la subiect. De mai bine de o lună, mai exact cu câteva zile înainte de Paște, mi-a ieșit o eczemă pe mâna stângă. Am fost la dermatolog acum două săptămâni și mi-a dat un unguent pe nume „Biazol" - de două ori pe zi și un șampon antimicotic „Mediket Versi" pe care îl folosesc odată pe săptămână. Din câte văd, tratamentul nu-și face efectul, eczema mărindu-se și extindandu-se pe mâna stângă. În altă zona a corpului nu mi-a aparut. Țin să menționez că mențin o igienă foarte bună și nu mă știu să fiu alergic la ceva. Pe 4 iunie sunt programat la analize.

Voi ce părere aveți? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Shooterman a răspuns:

Pastile nu ti-a dat? Ti-a zis ca ai pitiriazis?

| Edd27 a răspuns (pentru Shooterman):

Nu, mi-a spus ca e o eczema si atat. Acum astept sa ma duc la analize. Cred ca am imunitatea scazuta si o carenta de vitamine