| Blayan18 a întrebat:

Buna seara TPU,am si eu o problema,am mai avut o data problema asta dupa m-a lasat,acum iar ma doare soldul stang,deci mentionez ca sunt sportiv,si in timp ce alergam am simtit ca si cum ma impuscat cineva acolo,dupa o saptamana m-am lasat,dar de atunci tot ma tine, din decembrie adica,si de atunci tot nu ma lasa,imi amorteste piciorul cand alerg,cateodata si cand merg, si ma gandeam sa nu fie cancer osos, adica na ma gandesc la orice acum.Ma tine cand alerg, in rest nu prea ma tine,adica daca stau sau merg, doar cand fac antrenament! Help, funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Fratilor, este o moda noua intre adolescenti ca orice durere, de orice natura ar fi, sa fie catalogata drept cancer?!

Din ce povestesti tu, este un caz clasic de coxartroza, din cauze traumatice. Du-te la un ortoped sau un specialist in medicina sportiva (ca tot zici ca esti sportiv) si vezi cat de serioasa este leziunea articulara si cum poti s-o repari.

| NGheorghe a răspuns:

Https://m.youtube.com/watch?v=ymRKBo5lmAA

Cred ca ai de nevoie de el sau de unul ca el sa-ți "trosneasca" câteva vertebre.e