| Alecsa01 a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o problema, sper ca ma puteti ajuta cat mai repede. Ieri am calcat pe o albina/viespe si m-a intepat intre degetul mare de la picior, iar acum am toata laba piciorului extrem de umflata. Ce pot face in acest caz? Va rog mult sa ma ajutati! As fi recunoscatoare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pune comprese reci si stai cu piciorul mai sus (pe o patura facuta rulou sau doua perne) pana maine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

În afară de a pune gheață, mergi si fă o radiografie să vezi exact ce ai.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Stai linistita nu e ceva grav.
Frecate cu multa sare pana se dezumfla.

| Eusinimenialtul a răspuns:

Poti tine gheata pe umflatura sau ceva rece happy Funda? puppy dog eyes

| C0nT3L3Dr4cUl4 a răspuns:

Eu as zice sa te freci cu sare pe intepatura eu asa fac cand ma musca o albina/viespe