| Arsene_Mihaela_1974 a întrebat:

Bună seara TPU. As dori sa cer și eu o informație asupra unui lucru foarte serios. Soțul meu suferă de astm bronșic în criză depistat acum o săptămână. Va trebui să urmeze un tratament timp de 3 luni și nu are voie să mai facă efort fizic ori sa lucreze în mediul toxic unde lucrează momentan. Acum însă este în concediu medical. Nustiu cit poate continua cu concediu medical și as dori sa va întreb dacă se poate pensiona pe caz de boală. Cum se procedează și unde trebuie sa ne informam. Mulțumesc. O seară Bună

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| katy a răspuns:

Vorbeste cu medicul de familie, el te poate indruma spre pasii pe care sa ii parcurgi pentru concediu pe caz de boala