| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU,
Daca imi voi face analizele la sange si urina se poate vedea ca sunt insarcinata in 1 luna? e mai indicat sa fac la sange ca sa nu se vada?
Dau fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Daca faci analizele obisnuite nu se va vedea, insa daca vei face analize speciale precum HCG sau gonadotrofina corionica umana, sarcina poate fi identificata.

| MescaMascalina a răspuns:

Eu zic ca se vede. Pentru test, tot urina folosesti. deci da

| Chocolateangeeeel a răspuns:

Da,desigur.Daca este o sarcina dorita iti doresc succes si sanatate:*

| konohamara a răspuns:

Am intrebat o doctorita. da prin analizele la urina se poate vedea ...este o chestie care apare, dar cele la sange nu.