| RaulTeri a întrebat:

Salutare, prin analizele de sange,urina,saliva se poate vedea daca ai ceva la ficat, rinichi etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde ce anume cauta in sange si urina. Se pot vedea unele afectiuni, nu toate

| MihaiNicu23 a răspuns:

Unele se pot vedea, pentru altele sunt necesare alte investigatii.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Pentru a vedea starea de sanatate a unui organ intern pot fi necesare analize(specifice fiecarui organ), radiografii, ecografii, etc...Deci sunt necesare mai multe investigatii, in functie de patologia pacientului.

| SavuLucaDaniel a răspuns:

Poti sa iti faci analize doar la sange pentru ca sangele este peste tot in corp, mai ales ca vrei sa iti faci analize la ficat care 25% din sange intra in ficat, dar daca vrei sa fi sigur poti sa iti faci analize de sange, urina, fecale si saliva. Sper ca te-am ajutat.