| DouaPuncteD a întrebat:

Buna seara TPU.
De cateva zile ma simt rau, adica am frisoane, temperatura, ma simt foarte slabita, atunci cand respir imi vine o stare de voma. Ma gandeam ca ar putea fi o raceala dar am luat pastile pentru raceala gen : Thera Flu, Nurofen, Panadol si degeaba. Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare o insolatie. Hidrateaza-te corect, nu iesi la soare vreo 3 zile si tine un usor regim alimentar (supe, compot, branzica facuta in casa, lactate, salate, multe fructe)

| AnneღU a răspuns:

Te-ai gandit la faptul ca ai putea fi insarcinata? :-s De ce nu mergi mai bine la medic? Stii ca nu e indicat sa iei antibiotice de capul tau?

| 1234512345 a răspuns:

Vom avea un nepotel:d!