| smile_8860 a întrebat:

Am febra de 3 zile am luat panadol si nurofen(pastile) si nu mi-a trecut simt ca imi ard capul si am febra musculara

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mikyzalles a răspuns:

Ia antibiotice de 2 ori pe zi(dimineata dupa masa si seara dupa masa).Mai ia pastile nurofen de3ori pe zi(dimineata ca antibiotice la amiaza si seara.Nu are nimic daca le iei cu antibioticele de odata sau pe rand...). Acest tratament trebuie urmat cel putin 5 zile... daca problema continua du-te la un doctor si spune-i problema.

4 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor deoarece poate fi o boala mai grava decat o simpla raceala...

| LifeInPink a răspuns:

Pfff.sunt in aceeasi situatie si te inteleg ...am febra musculara de vreo 2-3 zile, iar pentru ca nu era destul in fiecare seara am febra 39 si nu pot sa dorm. daca nu iti trece, mai bine du-te pana la doctor happy fa-te bine :*

| RoxyAngel a răspuns:

Du-te urgent la doctor cu febra nu este de joaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa straight face
mai bine mergi la medic, sa nu fie ceva grav