| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! De curand mi-a aparut un cos in ureche, la inceputul canalului, si cred ca s-a infectat. Ma doare daca ating orice parte a urechii dar nu cred ca este vorba de furuncul. L-am stors ( a durut ingrozitor) dar nu cred ca a ajutat prea mult. Credeti ca e nevoie sa merg la doctor? Si daca da, credeti ca va fi nevoie de incizie? Ce medicamente imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ioana0606 a răspuns:

Nu e nevoie de niciun doctor. Te doare pentru ca atunci cand ai cosuri in urechi doare ca naiba...pur si simplu asa e. Nu trebuie sa te ingrijorezi, mai lasa-l sa se coaca si stoarce-l apoi. Va durea, dar asta e.