| Darkhopo a întrebat:

Buna seara TPU e ceva urgent si am nevoie de un raspuns,niste prieteni ai parintilor au sunat ca au nevoie de donatie de sange si caita urgent donatori,am spus ca sunt dispus sa dau sange, dar este o problema am 16 ani,au spus ca e ceva urgent pentru operatie, as aca va rog daca stiti chiar daca sunt minor pot dona sange avand 16 ani adica este o situatie urgenta pentru omul acela si mar mustra constiinta sa nu pot sa ajut cu sange,asa ca pot sa donez sange ca minor fiind o urgenta,adica urmatoarea zi dupa ce donez ar avea operatie, specific ca am si acordul la parinti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti! Varsta trebuie sa fie intre 18 si 60 de ani.