| violetajustme a întrebat:

Buna seara TPU, folosesc roaccutane de doua saptamani si am parte de o explozie urata....incerc sa trec peste, dar timpul le rezolva pe toate.cine mai face acest tratament? si cum se manifesta la el/ea?
help! as vrea sa stiu ce ma asteapta si cat timp va dura explozia.
Va multumesc frumos si as dori raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adrianetc a răspuns:

Am un coleg care foloseste roacutane si din cate mi-a zis, in primele saptamani l-a ajutat foarte mult, nu mai avea nici un cos dar dupa ceva timp au aparut iar. A fost la dermatolog si i s-a spus ca are o bacterie in sange si de aceea i ies mereu cosuri.

| blaablaablaaa a răspuns:

Buna, parerea mea este ca acest tratament nu este deloc bun, uite cate efecte secunde are:
"poate afecta puternic ficatul, afectează vederea pe timp de noapte, apar dureri de cap, oase, caderi ale parului și chiar depresie cu tendinte de suicid".
Bine acum depinde si de organism dar din cate am vazut nu sunt foarte multi multumiti de el, oricum succes.