| ilovemycat a întrebat:

Bună seara TPU. Mi-a apărut două coșuri pe frunte, le-am strivit și s-au făcut ditamai coșurile (foarte mari). Cum pot să remediez? Sunt foarte urâtă cu aceste coșuri și colegii au râs de mine. Dau fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai ai ce face acum, doar sa astepti sa se vindece, iar pe viitor sa inveti sa nu mai strci cosurile, niciodata.
Poti preveni aparitia lor, daca te speli ZILNIC, si cand spun ZILNIC sa stii ca-i obligatoriu, mai ales seara sau imediat dupa sport, ca sa elimini toate impuritatile si transpiratia de peste zi, care s-au depus in porii fetei.

| Hyperion7 a răspuns:

Https://www.springfarma.com/......40-ml.html
Cu aceasta crema sigur vei scăpa de acele coșuri.
Atenție însă, spala-te pe fata cu apa călduță și cu un săpun de fata (daca ai) sau doar cu apa călduță și apoi aplici puțina crema pe zona respectiva, doar seara, înainte de culcare!
Ar trebui sa treacă în 2 zile maxim.
Sper sa te ajute!
Bafta multa!

| Xox0 a răspuns:

Da-te cu putin fond de ten, iar acasa te exfoliezi. Nu le mai sparge ca iti raman semne. Se duc de la sine.