| DeeaDeeyu a întrebat:

Buna`seara TPU. Mi-au aparut niste bubite pe maini acolo de unde se ia sange pentru analize. Bubitele sunt roz rosiatice, aspre. Se poate sa fie rujeola sau de la alimentatie? Din cate am inteles la rujeola bubitele apar mai intai pe fata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Asta tine de domeniul dermatologiei, nimeni nu poate ghici ce ai fara ca macar sa le vada(asta nemaivb de faptul ca trebuie sa mai si niste cunostinte medicale ca sa nu vb pe langa), un consult la dermato cu trimit de la med de fam e gratis asa ca nu vad care e problema