| RoxanaGhost a întrebat:

Buna seara TPU.Probabil intrebarea mea va parea ciudata, dar chiar sunt curioasa. Bunica mea are 80 de ani si nu are deloc parul sur in cap.Il are brunet.Doar 2-3 fire la tample.In rest are parul normal cum la avut mereu.Ea mi-a zis ca nu s-a vopsit niciodata, chiar niciodata.E ceva normal sau e vreo problema? Chiar nu stiu daca am pus intrebarea la categoria corecta. Fata mistouri va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Surviving666 a răspuns:

Depinde de nivelul de stress de dieta de mentalitate daca nu ai parul alb la o varsta ridicata ai sanse sa traiesti foarte mult pentru ca atunci cand parul albeste in organism ceva nu decurge bine este stress se imbolnaveste ceva este slab lucrat

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca nu erai prin preajma ei poate ca nici acele 2-3 fire albe nu le-ar fi avut. oh go on

E normal sa fie si alb -la cei care il au alb, dar si neincaruntit -la cei care nu au albit.

| Alexul99 a răspuns:

Se intampla la mai multe persoane, la fel si bunicul meu, are undeva la 70 de ani, si nu am vazut va aiba mai mult de cateva fire albe de par. Nu stiu cum poate fi explicata chestia asta, dar sincer sunt curios, astept ca cineva care stie sa iti raspunda, pentru a afla si eu.

| Adrianamrc a răspuns:

Si bunicul meu are 79 de ani si e tot la fel. E normal