| Suntbaiat123456789 a întrebat:

Bună seara TPU, vin din nou să vă cer sfaturi pentru o problemă. Prima data vă rog să nu râdeți de mine.
Sa va povestesc ce am pățit de data aceasta.
Acum seara când am facut dus am observat că pielea care îmi acoperă capul penisului era roșie și avea fisuri. Am observat si un lichid alb urât mirositor intre pielea respectivă și capul penisului. Pielea respectivă s-a decalotat greu și cu durere în momentul respectiv și când urinez mă ustura. Explicați-mi în detaliu ce mi se întâmplă. Si va rog nu râdeți.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul elimina smegma care se usuca si depune pe piele iar daca nu te speli zilnic cu apa si sapun, atunci pielea se irita, miroase urat si faci infectii.
Va trebuii sa inveti sa te speli de acum inainte ZILNIC cu apa calda si sapun, pe penis si prin faldurile lui, fiindca la anii adolescentei organele sexuale incep sa elimine secretii involuntar si acelea miros urat, daca nu sunt curatate zilnic.

| anonimg a răspuns:

Trebuie doar să te speli mai des și să ai grijă de trupul tău să arate sănătos. Nu trebuie să cazi în extreme. Că și dacă te speli prea des, iarăși nu este bine.

| mi25 a răspuns:

Ai infectie urinara si ceva boala de piele la preput. Mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un urolog. Nu watw dw glumit su de tratament empiric acasa.
Pana atunci spala bine penisul si mai ales partea capului si a preputului cu apa calda si sampon.