| SynapseNinja a întrebat:

Bună seara! Tușesc de vreo 12 zile. După 3 zile de tușit am fost la medicul de familie și mi-a zis ca am ceva la plămâni, o formă ușoară. Mi-a dat antibiotic și ceva de tuse (2 pastile). Mai am mâine antibiotic și pastilele de tuse, însă nu s-a remediat foarte bine cât ar trebui. Ce credeți că trebuie să fac sau să iau? Este de internare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te iar la medic.

| Dumitru_Mirela_1990 a răspuns:

Pentru răceala pe care o ai îți recomand o cremă pe care să o aplici pe spate și pe tractul respirator( acolo unde simți că te ține când tușești). Iar pentru tusea aceasta îndelungată: ridichie neagră decupată la interior(scobită) în care pui zahăr sau miere. O lași până dimineața la frigider acoperită cu propriul capac(tot din ridichie - îl faci înainte de a decupa ridichia). Apoi bei acel suc timp de 3- 5 zile.
https://www.comenziforever.ro/......otion-ID57

| danielutzu99 a răspuns:

Mergi la medic sau bea ceai de busuioc, dar nu în cantitate mare cu o lingură de miere.