| xIonutzu a întrebat:

Buna seara tuturor am si eu o problema de vreo 3 zile ma doare in partea stanga capul adica nu ma doare mereu cateo data incepe sa ma doara dar nu stiu de ce o fi vreo vena ceva chiar nu stiu pls niste sfaturi nu ma doare toata partea stanga un pic in fata de lovit nu sunt lovit... Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pentru moment, ar putea fi ceva trecator, fie de la stres/fie de la o concentrare puternica, dar daca durerea persista, nu ezita sa ceri parerea unu medic, e cel mai indicat..nu crezi?
O seara frumoasa sa aihappy

| Raniia a răspuns:

Daca esti elev du-te la cabinetul medical din scoala si fa o testare pentru ochii, daca este cazul vei primi trimitere la un oftalmolog pentru consult. Poate ca ai nevoie de ochelari. Daca nu este aceasta cauza fa-i o vizita medicului de familie pentru investigatii.Ai grija de sanatatea ta!

| 0rlando a răspuns:

Mergi la medicul de familie, sau la o farmacie, acolo se măsoară tensiunea gratuit.
Dacă tensiunea mare, mergi la cardiologie.

| Lynna a răspuns:

Buna.
Sfatul meu este ca, daca vezi ca nu iti trece in cateva zile, du-te la doctor, ar putea sa fie ceva grav ( nu vreau sa te sperii, insa am avut o cunostinta care a patit acelasi lucru, iar cand s-a dus la medic a fost prea tarziu).

| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Este bine de stiut ca durerea nu persista non-stop. Poate fi ceva pe moment, pe o perioada scurta, sunt "n" motive, nimeni nu-ti poate da un diagnostic on-line. Ai zis ca au trecut 3 zile, ma stai 48 de ore, daca durerea persista du-te la un medic specialist si-ti va da un tratament corespunzator in functie de simptome/semne/sindrom/boala.

Sanatate!

| HoneyPot a răspuns:

Posibil sa fie o infectie la urechea stanga sau ai nevoie de ochelari.

Răspuns utilizator avertizat