| Bufly2018 a întrebat:

Bună seara tuturor, are cineva idee cum aflu și eu numele unei pastile? Pastila are culoarea roz și are inscripționate literele A și E pe o parte, iar pe cealaltă parte are scris 70 mg, pe una din părți are și o dungulița la mijloc, dar nu îmi aduc aminte pe care din părți, cred ca pe cea unde scrie A și E

Va mulțumesc, seara faina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Du-o la farmacie ca sa-i faca analiza chimica, ca asta nu-ti poate spune nimeni.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai util ar fi sa spui pentru ce afectiune de sanatate se administreaza.

| Bufly2018 explică (pentru dullcat):

Nu cunosc nici eu, am găsit în geantă la iubită, și nu știu ce e cu ea și la ce folosește, poate cineva știe numele sau despre ce pastilă este vorba

| darrio2007 a răspuns (pentru Bufly2018):

Intreab-o pe ea. Daca nu iti va scoate ochii ca ii cauti prin geanta.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Bufly2018):

Pai intreaba iubita!
Dar e urat ca ai umblat in poseta ei.

| Standt a răspuns:

Doar o farmacista, daca o vede, iti poate spune.
Fara analiza chimica cum spune Violeta.
Dar tu ce ai cautat in geanta iubitei? Nu stii ca nu este permis? Nici in geanta nevestei nu umbli.

| Simpatic a răspuns (pentru Standt):

Poate pentru ca iubita lui ia anticonceptionale desi ei nu au mai facut sex de multa vreme? happy
cine stie fiecare are motivele sale de indoiala

| Bufly2018 explică:

As dori sa aflu numele pastilei și la ce folosește?