| ImpOssibleTooForgeT a întrebat:

Buna :*Sper ca imi raspunde-ti va rog. Chear nu stiu ce sa fac.

Deci... obosesc foarte des, nu stiu de ce. Cand urc cateva scari de exemplu un etaj ma dor foarte tare picioarele de parca as urca 5-6 etaje.
Sa nu va ganditi daca sunt plinuta pentru ca am 54 de kg si 1, 63 m.

Stiti de ce obosesc asa repede? Ce ar trebui sa fac?
Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Exista multe afectiuni care pot da aceste simptome. Ar fi bine sa mergi la medic pentru investigatii. http://www.i-medic.ro/......i-la-femei

| MâţaD a răspuns:

Nu faci efort fizic.Alearga,mergi cu bicicleta(acum nu e cazul), cu rolele...

| Ncl_9813 a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cardiace.

| MrJuvett12 a răspuns:

Hai ca asta cu tigarile deja e dusa. eu fumez un pachet pe zi si nu mai obosesc deloc, dar macar fac sport zilnic. incearca sa practici un sport in afara de statul in casa su iesitul cu fetele la shoping si ai sa vezi cum se schimba situatia

| deeudeea a răspuns (pentru MrJuvett12):

Te bagi tu repede sa comentezi parerea mea. Ia mai bine documenteaza-te inainte sa vorbesti ca daca u esti intr-un fel nu inseamna ca toti sunt ca tine.

| deeudeea a răspuns:

Cumva fumezi? Daca da, de la asta e ca si eu patesc asa de cand m-am apucat.

| ImpOssibleTooForgeT explică (pentru deeudeea):

Nu, nu fumez
Dar stau cu fumatori la scoala cu colegele mele... sper ca asta nu e vreo problema

| MrJuvett12 a răspuns (pentru ImpOssibleTooForgeT):

Ori de fumezi ori de stai langa un fumator tot inhalezi tutun

| dussa a răspuns:

Nu faci efort fizic.sau poate ca doamne fereste ai cu inima asa si eu eram daca alergam putin oboseam super tare si se vedea cum imi batea inima prin tricou si m-am dus la medic si mi-a spus ca am probleme cu inima si am avut noroc ca nu sa agravat si am luat niste medicamente si gata.

| rocker21 a răspuns:

Viziteaza un medic, probabil ai activitati care se streseaza si obosesc.