| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sper ca ma puteți ajuta.Eu cu soțul meu încercăm de ceva timp sa avem un bebe, ultima mea menstruație am avut-o pe 23 mai de atunci 2 și aproximativ o saptamana nu mi-a mai venit.Cu o saptamana înainte sa îmi vina menstruația țin sa menționez faptul că am ridicat o cutie la servici care era destul de grea pentru mine și după m-a durut burta și a doua zi după acest incident a trebuit sa schimb butelia fiind la țară nu avea cine deoarece soțul nu era acasă și am mers cu soacra mea sa ma ajute (doar am ajutat-o sa o ridice) următoarea zi am ajutat-o sa care o mașină de spălat semiautomata apoi am simțit nevoia sa merg la baie și atunci mi-a venit (elimin și cheaguri) credeți ca as fi avut o potențială sarcina? Va rog sa ma ajutați.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai specificat nicaieri ce TIP de menstruatie ai si nici nu avem de unde stii daca ai fost gravida, daca ai chisturi pe ovare, ori doar un ciclu neregulat.

Un test de sarcina este usor de facut, cu prima urina de dimineata si acela va fi elevant, aratanddu-ti imediat daca este pozitiv sau negativ.

| relian a răspuns:

Nu ai incercat destul,ori cu cine trebuie laughing probabil unu din voi este defect,ceva nu functioneaza cum trebuie,asa ca cel mai indicat este sa mergeti la doctor,nu pe TPU,pe aici nu te consulta nimeni,nu-ti face nimeni investigatii.

Asa ca cauti un doctor sau clinica cum se numeste acum,de fertilitate,vorba vine,in sf trebuie sa faci ceva analize pentru a vedea de ce nu ramai gravida,apoi stii ce trebuie sa faci.
Va rog sa ma ajutati laughing or fi si barbati pe aici care ar putea si ar vrea sa te ajute,dar virtual nu prea merge laughing asa a tot la doctor ajungi,aia stiu sa vada care ar fi problema.

Faptul ca nu stiu ce nu ti-a venit tine,ori ti-a venit dupa, aia tine de ce menstruatie ai, cel mai indicat este sa mergi la medic, tu nu prea iti cunosti deloc corpul.

Ca ai ajutat sa ridice ce spui, n-are nici o legatura cu prefectura, nici nu cred ca ai avut vreo sarcina ce tot speri tu.

| Brizbriz a răspuns:

Nu am auzit sa conteze sa ridici greutati, pana esti insarcinata vizibil

insa nu sunt de specialitate, asa ca sfatul e sa mergi la ginecolog