| clarraxdxs a întrebat:

Buna ziua. Întâmpin o mică dilema, am întreținut un contact sexual protejat cu ovule spermicide și fără ejaculare înăuntru acum o săptămâna când eram in ziua ovulației, iar astăzi, după alt contact sexual am observat pe absorbantul de protecție câteva cheaguri de sânge însoțite de câteva dureri de burta. Menționez ca sunt majora și ca ultima menstruație a fost pe 11.07 iar următoarea ar trebui pe 6.08. Ar trebuii sa mă testez de acum?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu a ejaculat cum dz sa fii gravida omule

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa mergi la un control ginecologic, fiindca sangerarile intre menstruatii nu sunt niciodata de bun augur, putand fii vorba de prezenta unei rani pe colul uterin (care netrata poate duce la cancerul de col uterin), chisturi ovariene ori fibroame uterine.
Dupa ce ti se termina menstruatia, programeaza-te la gineoclog.
Sanatate multa!

In ce priveste testul de sarcina, se face corect DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca hormonul hcg sa poata fii prezent in urina.
Orice test facut inainte de 21 de zile este inutil si va arata eronat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Testul de sarcina se face la 7-10 zile dupa intarzierea menstruatiei.

| clarraxdxs explică (pentru dullcat):

Aveți idee dacă ar trebui sa mă îngrijorez?

| dullcat a răspuns (pentru clarraxdxs):

Nu pot sti rezultatul, dar sincer ingrijoratul este inutil de-acum.Nu-i ca si cum va influenta cu ceva, astfel incat sa iasa testul negativ, ci doar va face rau la sanatate fiindca se va transforma in stres.

| Lrs2015 a răspuns:

Mama cata paranoie laughing)) si prezervativ, si scoasa la timp si spermicide. Mi a fost dat sa vad si asa ceva!

| clarraxdxs explică (pentru Lrs2015):

Doar spermicide, nu am menționat nimic de prezervative :/:

| Lrs2015 a răspuns (pentru clarraxdxs):

Ai zis protejat....deci?

| clarraxdxs explică (pentru Lrs2015):

Protejat cu ovule, atât.

| Lrs2015 a răspuns (pentru clarraxdxs):

Iti place mai mult neprotejat si de asta ai ales aceasta metoda in ziua ovulatiei?

| clarraxdxs explică (pentru Lrs2015):

Da

| clarraxdxs explică (pentru Lrs2015):

Aveți idee când ar trebui sa mă testez? Sau dacă e nevoie?

| Lrs2015 a răspuns (pentru clarraxdxs):

Pai si de cand ai inceput varianta carne pe carne nu te ai mai intoarce la prezervativ, nu?

| Lrs2015 a răspuns (pentru clarraxdxs):

Sigur, dar nu mi ai raspuns la ultima intrebare.
Sansele de reusita sunt de 60% ale acelor ovule. Teoretic exista sanse. Asteapta si vezi. La 21 de zile de la contact te testezi.

| Lrs2015 a răspuns:

Nu ai fată nimic!