| norb1t32 a întrebat:

Buna spuneti-mi cum sa procedez sunt foarte stresat nici nu prea pot dormii noaptea cum sa fac sa scap de gandurile negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Incearca sa gandesti mai pozitiv, sa fii mai optimist.
Si inainte de culcare, incearca sa rostesti o rugaciune, eu asa fac de mica sim-am simtit mult mai in siguranta si linistita.
Incearca! Te va ajuta mult.
Te pup!

2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Sa gandesti pozitiv.Rosteste cu propria ta gura:''Totul o sa fie bine''.
Succes!

| DaReZon a răspuns:

Pai depinde de ce esti stresat. Gandurile nu pleaca asa ele singure daca nu le rezolvi. Dar poti sa te distrezi si sa te amuzi. Spre exemplu uitate la ceva amuzant pe internet pana ce ajungi sa razi cu lacrimi iar apoi culcate. Si incearca sa iti rezolvi probeleme. Daca sunt in dragoste, vor trece cu timpul.