| justmystyle a întrebat:

Stafilococul auriu se ia? Daca da, cum?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Sigur, daca intrii in contact cu secretiile persoanei care are (ex infectii cutanate cu puroi), microbii se inoculeaza la tine.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Da, acesta se poate transmite de la o persoană la alta :(

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......cocice_661

Toate cele bune.