| Elennaelle a întrebat:

stie cineva ce pot sa fac ca sa ma ingras? cel mai bun rasp primeste funda*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Trebuie sa mananci mese mai consistente.Asa vei prinde in greutate.
Mananca mai multa carne.Mananc ciorbe/supe.Mananc legume si fructe, plus lactate.
Incearca totusi, sa nu te lasi dusa de val. Daca vei manga foarte mult, la un moment dat o sa ajungi dependenta de mancare.Vei creste in greutate si va fi greu sa revi la normal.

12 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Nu te ingrasa ca noua ne plac fetele slabutze si no sa te mai placa nimeniwinking

| emima a răspuns:

Mancare somn, mancare somn

| IceCreamDoll a răspuns:

Mananca multa mancare, in special paste si dulciuri si nu manca la ore fixe.

| trifescugabriela a răspuns:

Vitaminele Vita Grapes sunt bune sau sa mananci de 3 ori pe zi. Acum depinde si ce varsta ai. Daca ai sub 15 ani atunci va trebui sa mai astepti putin pana te mai dezvolti si atunci vei lua in greutate. Nu te grabi sa te ingrasi, pentru ca mai tarziu vei regreta!

| trifescugabriela a răspuns:

IceCreamDoll nu are deloc dreptate! Nu este bine sa mananci multe dulciuri doar ca sa te ingrasi! Asa ca nu asculta comentarii stupide!

| sCzKun a răspuns:

Poi, trebuie sa te lenevesti si sa mananci des in portii mici...Fiecare portie trebuie sa contina, sau ma rog nu chiar, carne.Succes, dar vezi sa nu exagerezi happy.

| Lucrian a răspuns:

Foarte multe pareri au aparut pe aici si ca de obicei statistica functioneaza, in sentul ca sunt 90% zvonuri si sfaturi proaste (din pacate). E drept ca pe unii ii ingrasa de rup fast-food-ul si ciocolata si altele, dar nu asta este solutia.

Atat surplusul de greutate, cat si deficitul se datoreaza unei alimentatii dezechilibrate. Deci daca ai asculta sfaturile de mai sus s-ar putea sa nu te ingrasi niciodata, ba chiar s-ar putea sa agravezi si mai mult procesul de asimilare a nutrientilor (care la tine oricum nu e prea bun) si sa ramai piele si os.
Recomandarea oricarui nutritionist este sa mananci sanatos. Unii slabesc cu asa ceva, dar asta pentru ca asa trebuie. Ce se intampla de fapt cand ai o alimentatie sanatoasa, este faptul ca organismul isi va reveni la greutatea optima (indiferent ca inseamna sa slabeasca sau sa se ingrase cum este cazul tau).

Din pacate alimentatia din ziua de astazi s-a degradat foarte mult si foarte greu gasim alimente sanatoase, adica sa continua multe substante nutritive si fara/putine toxine, grasimi nesanatoase si cabohidrati rai.

O alimentatie de calitate poti obtine folosind produsele Herbalife. Sunt pe baza de plante si iti asigura necesarul de elemente nutritive de care organismul are nevoie in fiecare zi. Citeste mai multe detalii la http://slabireslabire.wordpress.com/2011/07/20/herbalife/
Daca vrei produse Herbalife, poti achizitiona de la www.nutrienti.eu. O sa ai consultanta gratuita pe tot parcursul programului pentru a ajunge la rezultatul pe care ti-l doresti

Succes!

| AvrilLivigne a răspuns:

(ciocolata) dulciurile ingrasa,daca mananci mult seara am auzit ca se mai pune ceva, dar nu stiu dc vrei sa te ingrasi pentru ca fetele slabutze arata cel mai bine:*, sper ca ti-am fost de folos:*

| didu73 a răspuns:

iti sgerez sa iei niste pasile numite nutrof sunt bune ue le-am luat si m-am mai ingrast 3 kg

| Elennaelle explică:

Multumesc tuturor pentru rasp!

| ryann13 a răspuns:

Da esti tralala uni vor sa slabeasca si u vrei sa te ingrasi (ce mi-a trecut mie prinminte prima data ).dar daca ai o problema medicala si trebuie sa te ingrasi pai nu mai fa miscare si maninca lucruri nesanatoase

| ReginaRaspunsurilor a răspuns:

Eu ma ingras mereu cand mananc paine si dulciuri de asta incerc sa nu mai mananc asa ceva find ca voi ajunge grasa... Poate vei reusi sa te ingras