| edy2111 a întrebat:

Buna,stie cineva cum pot sa scap de raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Mananca portocale sau sparge o ceapa dupa care inhaleaza mirosul pe nas, chiar daca te ustura nu are nimic, si vitamina C pastile este buna

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Bea un paharel de tuica fiarta, cu putin piper. Sau iti pui 2-3 picaturi de lamaie in fiecare nara pentru a scapa de muci zilnic. Sau bea ceaiuri.

| TheAvenger a răspuns:

Fă baie cu sare, bea ceai de cimbrișor, mănâncă portocale. Personal, nu sunt adepta pastilelor pentru a scăpa de răceală. Cu ce am zis eu mai sus îmi trece.