| Alex_Horje_2000 a întrebat:

Cum scap de o răceală?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Frectii cu alcool sanitar sau frectie pe spate si piept, imbracat bine si in pat la culcare. Poti savura ceaiuri fierbinti cu miere si lamaie in ce cantitate doresti, de preferinta peste 2 litri pe zi! La nevoie de 3 ori pe zi Aspirina cu vit. C si la 2 ore dupa Paracetamol cateva zile! Multa sanatate!

| rusianamry a răspuns:

O metoda simpla
1 dus fierbinte
2 ceai de menta si miere
3 odihna...
nu e o ordine dar e o medoda care isi face actiunea asupra organismului