| Spirituallife a întrebat:

Buna! Stie cineva cum se poate indeparta o alunita definitiv acasa fara cicatrici? Am 2 alunite mici pe fata incolore dar care sunt in continua crestere si chiar vreau sa scap de ele. Daca stiti vreun produs pentru asa ceva, care m-ar putea ajuta, v-as fi recunoscatoare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Medicii sunt singura solutie. Mai este, insa, un impediment: alunita poate fi cancerigena. Medicii de azi nu mai prea fac, dar ar trebui facute intai analize!

| darrio2007 a răspuns:

Nu recomand sa faci asta acasa. Pot fi cancerigene.

| Lioana a răspuns:

Si eu am cautat multa vreme metode casnice pentru a scapa de alunite dar din pacate nici o solutie nu a functionat. Pana la urma m-am hotarat sa merg la dermatolog si acolo si mi-a facut crioterapie (a dat cu ceva spray pe ele) si dupa cateva saptamani au facut coaja si au cazut. Cand am vazut ce simplu a fost mi-a fost ciuda ca nu am mers mai repede la dermatolog.

| haileewatson a răspuns:

Nu poti sa faci asa ceva singur/a acasa. Trebuie sa mergi la dermatolog.

| nukeyly a răspuns:

Cazuri rare:
Daca ai cunostinte medicale avansate si un Dexter lab pe 18 nivele sub casa, atunci incearcarea este sigura cu rezultate bune.

cazuri reale:
Cat timp exista specialisti dedicati pe domeniii nu cred ca merita sa faci teste pe tine sa vezi ce iasa, in cel mai rau caz mori, poate merita, planeta va fi mai libera cu o unitate.

13 min:
A Farmer Removed His Own Skin Cancer With A Pocket Knife. This Is What Happened To His Brain.
https://www.youtube.com/watch?v=KKaJhQBusH8&t=298s