| crisss94 a întrebat:

stie cineva niste pastile pentru infectia urinara, dau fundacryingcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| erasier a răspuns:

Amoxicilina se ia la 8 ore minim 5 zile pentru infentiile tractului urinar dar mai bine te sfatuiesc sa te duci la medicul de familie el va stii mai bine ce sa-ti dea

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! un antibiotic nu se ia dupa ureche, nu stii daca esti alergic si pot aparea diferite reactii, bea ceai de musetel si fa o vizita la medicul de familie...un medicament care mie imi face bine pentru acelasi diagnostic, tie ar putea sa iti faca rau.
O zi frumoasa sa aihappy

| erasier a răspuns (pentru caramela):

Da ai dreptate amoxicilina face parte din familia penicilinelor si sunt multe persoane care sunt alergice la peniciline si le poate face rau complicatii si poate si mai rau

caramela
| caramela a răspuns:

Uite un link pentru documentare.
http://www.sfatulmedicului.ro/......adulti_596

| CoquineNoire a răspuns:

Capsule cu merisor, este tratament naturist.

| aura23acp a răspuns:

Cel mai bine du-te la un medic si nu lua medicamente dupa capul tau … multa sanatate si bafta … funda

| andrei377 a răspuns:

Urinex