| Anonim6282 a întrebat:

Stiti cumva cum pot scapa de alunite? Ma refer la cele de la nivelul pielii (doar "petele") nu cele agatatoare. Stiti vreo solutie, crema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți, apariția lor e cauzat de genetica și dacă încerci cu laserul rămân semne albe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti.Sunt si nastere, sau pot aparea in timp! Nu incerca sa le rupi!

| Denisa0954 a răspuns:

Din pacate, odată ce au apărut nu mai dispar. Si eu am multe, am fost la dermatolog si mi-a zis ca de cauterizat nu poate fi vorba pentru ca vor rămâne semne. Mi a recomandat doar o crema cu spf 50 cu care să mă dau înainte de a ieși din casă pentru a preveni aparitia lor

| MaryMaria333 a răspuns:

Daca sunt din nastere nu vei scapa niciodata de ele. Indiferent daca is sau nu, NU le piscali.