| GigiDurul a întrebat:

Bună!
Ştiti cumva un mod prin care sa imi fac unghiile mai sanatoase? Nu se rup sau se decojesc. Inainte le rupeam (ca si cum le-as roade, dar cu celelalte unghii in loc de dinti) si au ramas cu o forma neuniforma si cam mici. Eu le intretin foarte bine. Le tai des, le pilesc si las putina particica alba la capat pentru ca nu da peste carne si am speranta ca poate o sa se faca normala.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Eu am o metoda bio pe care am incercat-o 2 zile si deja am rezultate vizibile:
Piseaza 3 catei de usturoi si amesteca-i cu 2 linguri de ulei de masline. Maseaza compozitia pe unghii si cuticule timp de 2 minute, apoi inveleste-ti degetele in folie de aluminiu si stai asa 30 de minute. Cand te speli incearca sa nu folosesti sapun care usuca mainile. Ca sa scapi de miros da-te cu o crema de maini parfumata

2 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Ai încercat Eveline 8în1?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Protecție cu lac pentru unghii și calciu pe cale orală.