| qweasdzxc a întrebat:

Stiti vreo dieta? Am 13 ani; 1, 60; 70 kg si vreau sa slabesc macar 5 kg. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Roberta00 a răspuns:

Nu iti trebuie dieta Redu din mancarea pe care o mananci zilnic cate ceva iar seara nu manca dupa ora 7 si fa sport daca poti:abdomene, genoflexiuni, alergat, etc.Si mananca fructe sunt mai bune decat mancarea fast food si dulciuri!
App renunta la dulciuri si la mancarea fast food! Bea apa, nu suc sau poti bea suc facut in casa!

Sper ca ti-am fost de ajutor!love struck
fundita?blushing

| Boniboon a răspuns:

Nu cred ca la 13 ani ar fi bine sa tii diete :] Fa sport:abdomene, jogging cel putin 30 de minute pe zi, sarit coarda, mergi pe bicicleta laughing si tot felul de sporturi. Si nu mai manca atata, daca totusi vrei sa slabesti.