| Voicu_Georgiana_1995 a întrebat:

Vreau sa slabesc! Sunt disperata! Eu nu sunt tocmai slaba, si daca nu slabesc... Stiti voi cum sunt unii..Rautaciosi. Stiti vreo dieta care da roade? Multumesc anticipat!+Funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm! Cel mai eficient mod de a slabi sunt exercitiile de pilates, a fost demonstrata chestia asta. Uite aici un link unde iti arata ce trebuie sa faci: http://cum-sa-slabesti.savy.ro/pilates-acasa/. Dar sa faci aceste exercitii nu este indeajuns, trebuie sa iti reduci si alimentatia putin, asta nu inseamna sa te infometezi cand iti este foame, si sa te gandesti ca esti grasa si de aia nu vrei sa mai mananci. Pe langa aceste exercitii de pilates trebuie sa reduci painea foarte mult, adica mananca seara inainte de 6(ora 18), dimineata sa incerci sa mananci foarte consistent, nu te lua dupa toti "Ia de bea o cana de ceai ca este micul dejun", nu mananca consistent, o omleta ceva, sau cereale cu lapte, la pranz din nou sa incerci sa mananci consistent cu cat de putina paine poti tu, si reduce si dulciurile, daca mancai foarte mult incearca sa mananci un pic cand iti este pofta, nu foarte mult! Uite aici inca un sit: http://www.exercitii-abdomen.ro/exercitii-pilates-video.html. Sper sa slabesti deoarece a fost demonstrat.
P.S.: Nu mai asculta ce zic altii, deoarece ei te fac sa pierzi multe, si ei o sa aiba de castigat!

Sper ca te-am ajutat! FUNDA?

7 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

In primul rand linisteste-te si nu ii lua in seama pe cei rautaciosi.Fie ca ma crezi sau nu am fost si inca sunt mai plinuta de cand ma stiu, stiu cum e cand unii te iau peste picior din cauza asta, am incercat diete, peste diete cele care au dat rezultate la mine au fost cea disociata 1 zi legume, 1 fructe, 1 lactate si 1 carne slaba, am slabit ceva cu ea dar nu e de lunga durata.Cu dieta balerina am slabit mult asta vara (nu ma intreba cat findca nu ma cantaresc) e cea cu mancatul din 2 in 2 ore, eu am schimbat-o oleaca, eu nu beau cafea, am pus cheai si o felie de paine prajita, iar in loc de suc de rosii fie mancam un fruct fie o bucata de piept de pui.Acum tin dieta dukan, nu e greu de urmat si se vad rezultate dar nu ai voie sa iei nimic in plus fata de ce e permis, nu e greu de tinut, in primele cateva zile mancare nu avea gust dar acum m-am obisnuit.

| suffarstar a răspuns:

Efort fizic, munca, aer proaspat, alimentatie sanatoasa(nu musai diete)si vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport maică, sport.

| Weider a răspuns:

Sport scumpa mea, sport. Te pup pe frunte.

| m2704 a răspuns:

Incearca sa iti scoti din alimentatei dulciurile sucurile grasimile fainoase si pastele.Mananca salate si proteina, piept de pui, peste si fa multa msiare.

| TPUSenior01 a răspuns:

Ehh si eu trebuie sa slabesc sad Din vacanta de iarna m-am ingrasat 1- kg. adica pana la 75 crying Si domane fersetee, Eu as zice sa mananci sanatos nu salam fast food si chesti de asta dulcirui. mananci fructe si mancaruri cum ar fi supe borsuri mancaruri traditionale si multa miscare :* Bafta :* Sper ca te-am ajutat [ scuze daca am scris gresit ]

| CrazyGirlinRain a răspuns:

Cel mai usor ar fi sa mergi la un nutritionist, care iti va da o dieta in functie de grasimea din corp, retinerea de lichide...etc. Iti va da o dieta care ti se potriveste, iar cu putina miscare si cu respectarea dietelor o sa slabesti sigur. Succes!