| Lavinici0 a întrebat:

Bunabatting eyelashes stiti vreo masca pentru par buna care sa dea volum sau pentru indesirea parului?love struck dau funditabatting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Volum îi faci și din tunsoare!
Mergi pe o mască făcută în casă, ulei de ricin/miere de albine/vitamina A/gălbunș de ou, masezi pielea capului și pe lungimea părului și după 1-2 ore te speli în mod obișnuit, să te limpezești foarte bine.
Masca o faci o singură dată pe săptămână, mai des încarci părul și "îmbracă" aspectul de păr îmbâcsit.
Pa, pa.

| viotedy a răspuns:

Gaz lampant. daca nu suporti mirosul este de la Farmec tot ceva pe baza de gaz-mai parfumat.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Masca pentru par cu ou, banane, miere, lapte si ulei de masline:
Paseaza o banana si amestec-o apoi cu un ou batut, cu trei linguri de miere, trei linguri de lapte si cinci linguri de masline. Dupa ce ai amestecat toate aceste ingrediente, aplica masca pe par si las-o sa actioneze timp de 15-30 de minute, in functie de gradul de deteriorare a parului, apoi samponeaza si clateste.
Masca naturala cu ou si iaurt:
Bate albusul de la un ou pana cand devine spumos, apoi adauga sase linguri de iaurt. Aplica masca pe par, maseaza scalpul si asteapta 15-30 de minute, inainte de a sampona si de a clati.
Masca naturala cu ou si ulei de levantica
Bate bine un ou intr-un bol, apoi adauga cateva picaturi de ulei de levantica. Aplica aceasta masca pe par, maseaza-ti usor scalpul si las-o sa-si faca efectul timp de 15 minute. Clateste apoi cu apa calduta, samponeaza-l si usuca-l, ca de obicei. Uleiul de levantica este cunoscut pentru consolidarea parului si pentru efectul benefic in cresterea parului.